Yaşam

Ankara Büyükşehir Belediyesi BELMEK Kayıtları Başlıyor

Ankara Büyükşehir BelediyesiMeslek Kursları (BELMEK) yeni transferi için kayıtlar 11 Eylül Pazartesi günü başlıyor. El becerilerini geliştirmek ve konut ekonomisine katkı sağlamak isteyen kadınların yoğun ilgi gösterdiği kurslara katılmak isteyen Başkentli kadınlar da başvurabiliyor. “https://belmek.ankara.bel.tr/” adresi üzerinden başvurunuz.

El becerilerini geliştirmek ve konut ekonomisine katkı sağlamak isteyen kadınların yoğun ilgi gösterdiği Ankara Büyükşehir Belediyesi Beceri ve Mesleki Eğitim Kursları’na (BELMEK) 2023-2024 eğitim-öğretim yılı için başvurular başlıyor.

Her yıl binlerce kadının farklı branşlarda ücretsiz el sanatları ve akademik eğitim aldığı kurslara kayıtlar 11 Eylül Pazartesi günü başlıyor. Başkentli kadınlar da başvurularını “https://belmek.ankara” adresinden yapabilecek. bel.tr/”.

EĞİTİMLER 6 ANA BÖLGEDE, 56 KURS MERKEZİNDE, 40 ŞUBEDE VERİLECEK.

Boş zamanlarını verimli değerlendirmek isteyen Başkentli kadınların yoğun ilgi gösterdiği BELMEK’lerde yeni dönemde 6 ana bölgedeki 56 kurs merkezinde eğitimler verilecek.

Kadınlara yeni bilgi ve beceriler kazandıran, mesleki gelişimlerine, sanatsal ve kültürel gelişimlerine katkı sağlayan BELMEK kurslarında; ahşap boyama, ahşap rölyef, ahşap yakma, alüminyum rölyef, filografi, amigurimi, kiremit, dantel anglez, deri nakış, ebru, el nakışı, el örgü, konut ekonomisi (yemek), filografi, giyim, çizgi sanatı, gümüş işleme, iğne oyası , ipek pentur, jüt kari, kağıt rölyef, katlama-i, kumaş boyama, makine nakışı, soğuk porselen çiçek, kilim dokuma, makrome, mefruşat, mozaik, yama işi, fotoğrafçılık, simli nakış, seramik, sepet örgüsü, iğne örgüsü. Takı tasarımı, taş bebek, takı tasarımı, tezhip, tel kırma-sarma, tezhip ve turistik el sanatları olmak üzere toplam 40 dalda eğitimler usta eğitmenler tarafından verilecek.

Kurslar hakkında detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar aşağıdaki telefon numaralarından iletişime geçebilirler:

-Çankaya 433 82 71

-Çayyolu 235 78 69

-Keçiören 352 44 52

-Mamak 320 56 17

-Sincan 271 03 42

-Yenimahalle 507 37 70

Kaynak: ANKA / Eğitim

haber-korkut.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu