Haber

Beştepe’de Asgari Ücret Zirvesi! Milyonların Beklediği Buluşma Başladı

Asgari ücret artışının ne kadar olacağını merakla bekleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, asgari ücreti görüşmek üzere Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile Beştepe’de bir araya geldi. Toplantı 21.40’ta başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yarın asgari ücret zammını açıklaması bekleniyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Alım ile taban fiyatı görüşmek üzere Beştepe’de bir araya geldi. Toplantı 21.40’ta başladı.

7 milyonu aşkın çalışanı doğrudan, dolaylı olarak da tüm vatandaşları ilgilendiren yeni asgari ücreti belirleme çalışmalarında sona gelindi.

AK Parti grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Asgari fiyat konusunu bugün bakanımla bugün görüşerek inşallah yarın açıklayacağız ve rayına oturtacağız” dedi.

‘Teklifimiz 9 bin lira verirlerse imzalarız. Olmazsa masaya oturmayız.

Erdoğan, grup toplantısının ardından konuyla ilgili bir açıklama da yaptı. Türk-İş’in 9 bin liralık teklifiyle ilgili Erdoğan, ‘Herkesin her dediğiyle adım atacak durumda değiliz. Sırtımızda çantalarımız var. Sırtında çanta olmayanlar rahatlıkla konuşabilir. Sırtımızdaki tava 85 milyon insanı taşıyan bir tava. Bunların hepsini düşüneceğiz’ dedi.

İlk toplantısını 7 Aralık’ta, ikinci toplantısını ise 14 Aralık’ta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ev sahipliğinde yapan Asgari Ücret Tespit Komisyonu dün üçüncü kez toplandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda basına kapalı olarak yaklaşık 3 saat süren toplantıda personel tarafını Türk-İş, patron tarafını TİSK temsil etti.

Toplantının son bölümüne Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay da katıldı. Olmazsa masaya oturmayız’ dedi.

Şu anda Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe’de nihai asgari ücreti belirlemek için Bakan Alım ile görüşüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yarın asgari fiyat artışını açıklaması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu