Haber

Bitlis Gazeteciler Cemiyeti TGK ve DGF üyeliğinden çekildi

Bitlis Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sinan Aygül, yaptığı haber nedeniyle Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani’nin koruması Yücel Baysal tarafından 17 Haziran’da saldırıya uğradı. Baysal’ın yanında bulunan polis memuru Engin Kaplan, saldırıyı engellemek isteyenlere silahını göstererek engel oldu. Aygül hastaneye kaldırılırken Baysal ve Kaplan tutuklandı.

Bitlis Gazeteciler Cemiyeti’nden bugün yapılan yazılı açıklamada, saldırıya Türkiye’den ve yurt dışından çok sayıda gazeteci ve sivil toplum kuruluşunun tepki gösterdiği belirtildi.

Ancak bu süreçte Cumhurbaşkanımıza yönelik alçak saldırı kadar bizleri derinden üzen bir durum daha olmuştur. (TGK) asli ve en değerli misyonlarından biri olup, olayın üzerinden 5 gün geçmesine rağmen herhangi bir kınama açıklaması yapılmamış, başta DGF Lideri Feridun ÖZTÜRK olmak üzere hiçbir yöneticiden tebrik telefonu dahi gönderilmemiştir. ve TGK Lideri Nuri Kolaylı. yer verildi.

Bitlis Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu’nun TGK ve DGF üyeliklerinden ayrılma kararı aldığına ilişkin açıklamada, “Bugün itibari ile hem federasyon hem de konfederasyon üyeliğimizi sonlandırdığımızı kamuoyuna duyuruyoruz. Yönetim kurulumuzun oybirliğiyle.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu