İş

Çin-Latin Amerika ve Karayipler İş Zirvesi Pekin’de Başlıyor

PEKİN, 3 Kasım (Xinhua) — 16. Çin-Latin Amerika ve Karayipler İş Zirvesi, aralarında hükümet yetkilileri, uluslararası kuruluşların başkanları ve Çin ve Latin Amerika’dan iş temsilcilerinin de bulunduğu 1000’den fazla katılımcıyla Perşembe günü Pekin’de gerçekleştirilecek. ve Karayip ülkeleri. başladı.

“Açık İnovasyon, Ortak Kalkınma” teması altında düzenlenen iki günlük zirve, Çin ile Latin Amerika arasındaki pratik işbirliğini derinleştirmeyi, ikili ticaret ve yatırımı teşvik etmeyi ve Çin-Latin Amerika ve Karayipler topluluğunun inşasını geliştirmeyi amaçlıyor. ortak gelecek

Çin Uluslararası Ticareti Teşvik Kurulu (CCPIT) Lideri Ren Hongbin, tepenin açılış töreninde yaptığı konuşmada, kurulun Çin Halk Bankası ve Inter-Amerikan Kalkınma Bankası gibi kurumlarla iş birliğini artıracağını, hükümet ile işletmeler arasında irtibat kurmak, iç ve dış pazarlar arasında köprü kurmak ve arz ve talep akışını iyileştirmek. Kolaylaştırıcılık konusunda üzerine düşen rolü tam olarak oynayacağını söyledi.

Ren, bu çabanın Çin ile Latin Amerika ve Karayipler arasındaki ekonomik ve ticari iş birliğini daha büyük ölçeğe, daha geniş kapsama ve daha üst seviyeye çıkarmayı amaçladığını kaydetti.

Açılış töreninde iş dünyası temsilcileri, dijital ekonominin gelişimini ilerletmek, tarımsal işbirliğini daha da teşvik etmek, kültür ve turizm işbirliğini artırmak, yeşil ekonominin potansiyelinden yararlanmak ve Çin-Latin Amerika ve Karayipler topluluğu oluşturmak için bir işbirliği girişimini ortaklaşa duyurdular. ortak bir gelecekle.

Zirve kapsamında bir genel oturum, dört paralel toplantı ve beş yan etkinlik gerçekleştirilecek.

Çin ile Latin Amerika ve Karayip ülkeleri arasında her yıl dönüşümlü olarak düzenlenen Çin-Latin Amerika ve Karayipler İş Zirvesi, daha önce Çin’in Chongqing, Hangzhou ve Chengdu kentlerinin yanı sıra Şili, Kolombiya gibi ülkelerde 15 kez düzenlendi. , Peru ve Meksika.

habertusba.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu