Haber

Trabzon’da 5 hırsızlık olayını çözen JASAT ekipleri 13 şüpheliyi yakaladı

JASAT ekipleri, Trabzon’un 4 ilçesinde meydana gelen 5 hırsızlığı gün yüzüne çıkararak 13 şüpheliyi yakaladı.

Trabzon İl Jandarma Komutanlığı, hırsızlık olaylarının faillerinin belirlenmesi için JASAT dedektifleri ve İlçe Jandarma Komutanlıkları tarafından çalışma başlattı. Yapılan koordineli çalışmalar sonucunda Maçka ilçesi Başarlı Mahallesi’nde motosiklet hırsızlığı, Araklı ilçesi Yassıkaya Mahallesi’nde motosiklet hırsızlığı, Akçaabat ilçesi Ortaköy Mahallesi’nde konutlardan para ve ziynet eşyası hırsızlığı, şüpheliler ise adliyeye sevk edildi. Akçaabat ilçesi Dörtyol Mahallesi’nde konut eşyası hırsızlığı, Tonya ilçesi Kalınçam Mahallesi’nde ise demir köprü direklerinin çalınması olayı yaşandı. Jandarma ekiplerinin yaptığı saha araştırması sonucu tespit edildi.

JASAT dedektifleri ve Jandarma Asayiş ekiplerinin gerçekleştirdiği operasyon sonucunda 13 şüpheli yakalanarak gözaltına alınırken, şahıslar hakkında cezai işlemlerin devam ettiği belirtildi.

Şüphelilerle birlikte çalınan 2 motosiklet, 2 köprü yapımında kullanılan demir direk, çeşitli bakır mutfak eşyaları, beyaz eşyalar ve halılara el konularak sahiplerine teslim edildi. Şüpheli tarafından 210 euro, 40 dolar döviz ve yarım Cumhuriyet altınının bozdurularak harcandığı belirlenirken, takas işlemini gerçekleştiren iş yeri belirlenerek ‘çalıntı malın satın alınması’ adı verilen işlem başlatıldı. – TRABZON

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu